Ugrás a fő tartalomra

Egy hónap - avagy mi történt eddig?

Sziasztok!

Még instagramon tettem közzé egy szavazást, hogy érdekelne-e Titeket egy kis beszámoló az otthon töltött időszak tapasztalatairól, gondolatairól, és meglepődve vettem észre, hogy nagy volt az érdeklődés. Így álltam neki ennek a bejegyzésnek.

Március 16. 
Ez volt az első napom otthon úgy, hogy nem mentem iskolába, és elkezdték kidolgozni az új rendszert a tanításban is, hogy ne álljon meg az élet. Ekkor még csak minimális hátrányát láttam a dolognak, ami az idő előrehaladtával csak nőtt. Jelenleg az előnyét sem látom ennek az egésznek.

Kezdetben úgy hittem, hogy tök jó, mert legalább én oszthatom majd be az időmet, hogy mit mikor csinálok, és nem kell akkor feleslegesen végigülnöm 45 percet. A mi iskolánkban azonban rendszeres kontaktórák vannak, ami 45 percnyi hívást jelent. Nem is kell mondanom, többnyire csak még több nehézséget okozott eddig ez a módszer, hiszen rengeteg technikai gond adódik a mai napig. Nézzük is, mit kapunk: ugyanúgy végig kell csinálni azt a 45 percet, emellett még inkább nem értünk semmit, mint az iskolapadban.

Időnként még úgy is éreztem, hogy több feladatot kapunk "úgyis otthon vagytok és nem csináltok semmit" címszóval, pedig már magában az is eléggé fárasztó, hogy egész nap egy adott képernyőt kell bámulnunk. Sokkal jobban elfárasztja a szemeket és az agyat, mintha az iskolában végigcsinálnánk azt az adott 7 órát.

Persze az ember tervezne rengeteg dolgot, mint ahogy én is. Úgy gondoltam, legalább lesz elég időm olvasni, zenélni és emellett eleget pihenni is. Azonban úgy vettem észre, mintha sokkal kevesebb időm lenne. Fele annyit sem olvasok, mint amennyit szeretnék, hiszen mire odajutok, már nincs kedvem semmihez, csak feküdni, maximum sétálni egyet a kiskutyámmal. 

Ezt az egész negatív légkört betudom a digitális oktatásnak, hiszen amint elkezdődött a tavaszi szünet, egyből lett időm az olyan dolgokra is, mint amikre előtte nem, pedig erre a kevés időre is kaptunk feladatokat, amiket ugyanúgy meg kellett csinálnunk.

Összességében annyit mondhatok, hogy közel sem olyan hatékony, se nem kényelmes, mint ahogyan azt sokan állítják, saját időbeosztásról és többnél több szabadidőről pedig még álmodozni sem álmodozom. Véleményem szerint még időigényesebb is, mint korábban, és ez nincs így jól.


Érdekel a Ti véleményetek is! Kérlek Titeket, osszátok meg velem, hogyan élitek meg a mindennapjaitokat, hogyan hat rátok ez az egész helyzet, a ti oktatási intézményetekben milyen a helyzet, kíváncsi vagyok mindenre, és ha van bármilyen tanácsotok, mondjátok el, hogy több emberhez is eljuthasson!

Köszönöm, hogy itt voltatok, és hogy elolvastátok! Találkozunk legközelebb! :D

Megjegyzések

Popular Posts

Lisa De Jong: Amikor esik...

  Sziasztok! Az egyik legújabb olvasmányom nem más volt, mint a Könyvmolyképző egyik régebbi megjelenése, az Amikor esik... Lisa De Jong-tól! Ma erről a könyvről írok Nektek! Fülszöveg Ő volt az első szerelmem, még mielőtt összeomlott az életem. És ő most többet akar, amit én nem tudok megadni neki. Minden megváltozott. Bárcsak elmondhatnám neki, miért... de képtelen vagyok. Senkinek nem mondtam el. Csak akkor ébredtem rá, mennyire szükségem van rá, amikor elment a főiskolára, és én teljesen magamra maradtam. Aztán egy nap belovagolt a városba Asher Hunt, azzal a sötét, varázslatos tekintetével és a pimasz mosolyával. Őt nem érdekelte, ki voltam azelőtt, egyszerűen csak életet lehelt abba, ami megmaradt belőlem. Sokan figyelmeztettek, hogy tartsam tőle távol magam, de ő segített elfeledni a fájdalmat, ami oly hosszú ideje fogva tartott. Nem hittem, hogy ez lehetséges, mielőtt ő besétált az életembe. Megsebeztek. Megmentettek. És reményre leltem. Sokéig azt hittem, hogy azon a bizon...

Januári összegzés - Hogyan kezdtem az évet?

  Sziasztok! Elérkeztünk az első hónapunk végéhez, ami reményekkel volt tele: Hátha ez most jobban sikerül, mint az előző hónapok.  Havi olvasmányaim: 1. Sarah J. Maas: Az orgyilkos pengéje 2. Sarah J. Maas: Árnyak királynője 3. Sydney Landon: Pierced - Megjelölve 4. Lisa De Jong: When it rains... - Amikor esik... 5. William Shakespeare: Szentivánéji álom 6. Sepsi László: Ördögcsapás 7. Timothy Snyder: A zsarnokságról 8. Anne Cathrine Bomann: Agathe Tapasztalatok: Úgy álltam neki ennek az évnek, hogy kitűztem magamnak célul, hogy többet szeretnék olvasni, ha lehet, minden nap 50 oldalt. Szokásosan a januári félév zárás előtti hajrában azonban nem gondoltam azt, hogy sokat fogok tudni olvasni, hiszen tanulnom kell majd, hogy mindenből megkapjam a jobb jegyet - gondoltam én. Ehhez képest azonban sokkal többet sikerült elolvasnom, mint amennyit kitűztem volna magamnak.  Ebben a hónapban kivételesen 8 könyvet is sikerült elolvasnom, és ebből nem mind volt egy vékony példány. ...

A könyvmolyok rémálma, avagy az olvasói válság

  Sziasztok! Nagyon régóta nem írtam nektek itt a blogon, de sajnos instagramon és molyon is egyaránt megszüntettem egy kicsit a tevékenységeimet, de ennek egyetlen közös oka volt, ami sajnos már sokadik alkalommal talált be nálam: elért ismét az olvasói válság. Valószínűleg ez nem ismeretlen fogalom könyvmolyok között, többen talán már át is élték közületek. Akiknek viszont még új, ti a szerencsések közé tartoztok. Az olvasói válság többféleképpen is kialakulhat: lehetnek konkrét okai, mint hogy egy olyan számodra fantasztikus kötet, illetve sorozat végére értél, ami után minden más unalmasnak, vagy esetleg ócska utánzatnak hathat, vagy egyszerűen a saját zsáneredben annyit olvastál már, hogy úgy érzed, mind ugyanolyan, emiatt már nem is annyira élvezetes. Az is előfordulhat azonban, hogy nincsen semmi oka ennek a válságnak, egyszerűen csak megtörténik. Ez volt az én esetemben is. Az elején nagyon bosszantott, hiszen kedvenceim sem kötöttek le, és valahányszor belekezdtem valamibe...